Greqi/ 3421 raste të reja dhe 83 viktima nga Covid

Greqi/ 3421 raste të reja dhe 83 viktima nga Covid

17:31, 06/05/2021
A+ Aa A-

Sipas statistikave, Greqia vijon që të ketë një numër të lartë të rasteve të reja me Covid.

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar të infektuar me Covid 3 421 raste të reja.

Gjithashtu autoritetet njoftojnë se kanë humbur jetën 83 persona dhe janë shtruar në kujdesin intensiv 754 pacientë.

Ndërkaq nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 355,448 persona, mes të cilëve kanë humbur jetën 10 487 qytetarë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco