VIDEO/ Pamje të frikshme! Stuhia godet Serbinë

VIDEO/ Pamje të frikshme! Stuhia godet Serbinë

21:04, 14/05/2019

Moti i keq ka përfshirë Serbinë dhe disa vende të tjera të Ballkanit.

Reshje shiu, stuhi dhe breshër kanë përfshirë Serbinë, Bosnjë-Herzegovinën dhe Kroacinë.

Mediat lokale në Vojvodinë njoftojnë se stuhia ka qenë e fortë dhe ka shkaktuar goxha dëme.

Shumë vende të Ballkanit janë përfshirë nga moti i keq ditët e fundit.

Në vazhdim, stuhia pritet të prekë edhe Maqedoninë e Veriut.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco