Kuvendi i Maqedonisë vendos sot rreth mandatit të Gruevskit

Kuvendi i Maqedonisë vendos sot rreth mandatit të Gruevskit

08:24, 06/11/2018

Sot do tĂ« dihet nĂ«se Kuvendi i MaqedonisĂ« do t’ia heqĂ« mandatin ish-kryeministrit tĂ« MaqedonisĂ«, tani deputetit Nikolla Gruevski.

Gjykata Penale muaj mĂ« parĂ« shpalli fajtor pĂ«r rastin “Tanku” ish kryeministrin maqedonas Nikolla Gruevski, tĂ« cilit iu shqyrtua dĂ«nimi pre 2 vite heqje lirie dhe ndihmĂ«sministrit Gjoko Popovski me 6 vite e 6 muaj burgim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco