Mbylli Shqipërinë për Bajram, Rama sulmon me fyerje ata që e kritikuan

Mbylli Shqipërinë për Bajram, Rama sulmon me fyerje ata që e kritikuan

12:23, 23/05/2020
A+ Aa A-

Kryeministri Edi Rama sulmoi me fyerje ata që e kritikuan pasi mbylli Shqipërinë pikërisht në fundjavën e Bajramit.

Në SHBA, edhe pse është vendi me më shumë raste me koronavirus, xhamitë janë hapur nga Donald Trump në fundjavë. Por duket se Rama e përdor situatën e koronas sipas orekseve personale.

POSTIMI I RAMES

Komitët patriotë dhe parimorë të Shqupit e të Lalzit, që prej vitesh përleshen për popullin e shtypur dhe shfaqen si çeta e Shahin Verdhës së Vitit të Mbrapshtë, herë me molotov e me gurë, herë me mandatin e djegur e herë me kafkën e Hamletit në dorë, kudo e kurdo ne të tjerët përpiqemi të ndryshojmë për mirë Shqipërinë e të ndërtojmë vepra të reja, pasi sakrifikuan jetën e tyre në mbrojtje të Teatrit Kombëtarë, janë ringjallur si besimtarë të flaktë të profetit për të nxitur komunitetin musliman t'u bashkohet Revolucionit të tyre Imagjinar për Bajram!
Zoti u ktheftë ndonjë pikë nga vaji i kandilit të arsyes që u ka shterrur krejt, se tjetër derman për ta kjo tokë nuk ka.

-PASI KEMI BASHKËPUNUAR KËTO JAVË ME KOMUNITETET FETARE DHE KEMI PËRGATITUR PROTOKOLLET E SIGURISË SHËNDETËSORE, DUKE MARRË TËRË PROPOZIMET E TYRE, JEMI GATI TË VENDOSIM ÇELJEN E AKTIVITETIT TË TEMPUJVE NGA JAVA E ARDHSHME, ME TË GJITHA KUFIZIMET PËRKATËSE, DUKE E NISUR NESËR ME KËMBË TË MBARË E ME BEKIMIN E DRITËS SË DITËS SË BUKUR TË KALENDARIT TË BESIMIT!

DUKE JU URUAR MEGJITHË ZEMËR BAJRAMIN BESIMTARËVE MUSLIMANË, UROJ EDHE QË HAPJA E XHAMIVE (NËN KUJDESIN E MADH TË DREJTUESVE SHPIRTËRORË TË KOMUNITETIT PËR RESPEKTIMIN E PROTOKOLLIT TË PROPOZUAR PREJ VETË ATYRE) TË JETË NJË OGUR I MIRË PAQEJE E MIRËSISH, PËR TË GJITHA KOMUNITETET DHE VETË SHQIPËRINË E SHQIPTARËT NË KËTË KOHË JO TË LEHTË

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Arber26/05/2020 07:04

Hoxhallaret e prifternjte i terheq nga hunda si arixhiu ariun qe te bejne palacon ne Paris "duke marshuar 4 burra tee kapur per krahesh e per duarsh si cifte te degjeneruar homoseksualesh". Ne Parlament ka per tellall ate Pallen, kokeqoshen, malokun e Librazhdit, ne Bashki ka qurrashin mashtrues ordiner e injorant, per zagar te bindur, per kryetare te eksperteve me demek ka vene ate surratkukumjacken aq te shemtuar sa duken si nje levere e laget e shtrydhur dhe i gjati na ben hartime e tallet me njerezit qe i ka burgos pa arsye, me po ate menyre sic sillet nje horr i rendomte, nje shkerdhate bastard e lapangjoz.

Shqiptari23/05/2020 14:03

HAHAHAHAHAAAAAA! ORE TY TE LUMTE BYTHA!!! TALL BYTHEN DHE TRAPIN ME SHQIPTARET SI TA DOJE MIDEA, APO SI TE TE NGRIHET TY NE DARKE VONE, NE MENGJES DHE NE DREKE!!! NE DARKE U THUA PULAVE QE DO TE RRINI TE MBYLLURA NE KOTEC!!! NE MENGJES U THUA DILNI DERI TEK GARDHI JUAJ!!! NE DREKE U THUA DILNI DERI TEK RRUGA!!! TE GJITHE TE BINDEN!! TE GJITHE TA KANE FRIKEN!!! TE GJITHE TE LEPIHEN!!! BEJ SI TE DOJE BYTHA TY!!! OSE SI TE TE NGRIHET TY!!! JE ME SHUME FAT QE KE NJE POPULL TE TILLE KAQ PA DINJITET!!!!

Qytetar Ramizi23/05/2020 12:49

Veç një horr bq, por shume i lumtur financiarisht mund të veprojë kontravers dhe të nxjerrë veç helm. Po të rëntë vetëm ty dhe lakejve që e rrethojnë.

Shto koment

Denonco