‘Shqipëria me 333 raste, 20 vdekje! Kosova me 140 raste, 1 vdekje’

‘Shqipëria me 333 raste, 20 vdekje! Kosova me 140 raste, 1 vdekje’

11:10, 05/04/2020

Ish-kryeministri Sali Berisha publikoi një krahasim mes situatës së koronavirusit në Shqipëri dhe në Kosovë. Sipas Berishës, të dhënat flasin vetë, pasi Shqipëria ka vdekshmërinë nga koronavirusi shumë të lartë

STATUSI I BERISHES

Një krahasim që flet vetë!

Kosova: 140 raste me koronavirus me vetëm 1 vdekje!

Shqiperia: 333 raste me koronavirus me 20 vdekje!

Shqiperia kundër Covid-19 zbaton doktrinen e epidemiologjisë politike të kreyepidemiologut të Surrelit.

Kosova zbaton doktrinën e epidemiologjisë shkencore të OBSH!

ps: Shqiperia ka vdekshmërinë pothuaj dyfishin e rajonit dhe në 200 vende të botës kemi vdekshmëri më të larte se sa 184 prej tyre.

Kusht vendimtare për ndryshim është zbatimi i direktivave të OBSH!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Askushi05/04/2020 12:43

Ne Shqiperi kemi nje krye horre kryeminister, me prostituta dhe buth..ira qe vetem mendojne per xhepat e tyre..flliqesira...keta jane virusi i vertete ne shqiperi. Kosova eshte tjeter gje...

Shto koment

Denonco