‘Paska pas hall të madh Ulsiu’, Braimllari: Bërtet për drejtësi të re, i kapur në përgjime....

‘Paska pas hall të madh Ulsiu’, Braimllari: Bërtet për drejtësi të re, i kapur në përgjime....

10:10, 25/06/2019

Sekretari i Përgjithshëm i LSI Endrit Braimallari ka komentuar me një shenim në faqen e tij në facebook sjelljen e kreut të komisionit të ligjeve të Parlamentit shqiptar Ulsi Manja i cili doli i kapur në shkelje të ligjit me pëgjimet e publikuar nga Bild për zgjedhejt në Dibër.

Sipas drejuesit të lartë të LSI, “tani kuptohet qartë pse Ulsiu luftonte, mbronte me Zell të madh zgjedhjen në kundershtim të Kushtetutës Prokuroren e Përgjithshme të përkohshme”.
“Paska pas hall të madh Ulsiu?! Durim Ulsi nuk keni parë gjë akoma...”, shkruan Braimllari.

Ja postimi i tij i plotë:

Ulsi Manja Kryetari i Komisionit të Ligjeve, personi që flet lart e poshtë për një drejtësi të re, të pa kapur, për një drejtësi që do të trondisë vendin, është i kapur zyrtarisht në përgjime nga Prokuroria shqiptare.

I kapur duke shkelur ligjin duke i ofruar gradim në detyrë një shefi policie sepse ai paska dhenë kontribut të jashtëzakonshëm për Rilindjen në fushatë dhe ka realizuar objektivat në Dibër. 

Madje, Ulsiu i thotë në përgjim zyrtar që: “ti je per më nalt, na duhesh për gjera të mëdha”...

Për çfarë gjerash të medha i duhet Ulsiut? Për trafik të lëndëve narkotike?? Apo për të mbushur xhepin e Ulsiut me para nga trafiku i drogës?! 

Tani kuptohet qartë pse Ulsiu luftonte, mbronte me Zell të madh zgjedhjen në kundershtim të Kushtetutës Prokuroren e Përgjithshme të përkohshme.

Paska pas hall të madh Ulsiu?! Durim Ulsi nuk keni parë gjë akoma...

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco