Rama’s order, Interior Minister Lleshaj threatens the citizens with war

Rama’s order, Interior Minister Lleshaj threatens the citizens with war

14:33, 19/06/2019

Albanian Interior Minister Sandër Lleshaj, a loyal soldier of Premier Edi Rama, has threatened the citizens of his country with war.

Reading a statement, Lleshaj said the police will respond to the protesting citizens with fire.

“The State Police are provoked and under attack, they will respond with determination till the end”, Lleshaj said.

The Minister, read Edi Rama, has warned today to send the country to conflict so that to defend a scandalous anti-Constitutional unlawfulness.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Mili19/06/2019 17:34

Ky eshte nje deficent qe do ishte mire roje nate ne ndonje biznes privat. Fasulet dhe pilafi kane ndikuar tek maloku i vogel ushtarak De kupton or i gjore se je atje per koke turku

Mehmet Ismaili19/06/2019 15:33

Cfar eshte ky minister po ai gazetari Gjerman I Bild cfar po thote qe Jane vjedhur votat ne te kaluaren pra korrupsion ka pasur ne votat dhe kercenime po nga kjo qeveri atehere juve zoti minister cfar flisni per vota pra zgjedhje te lira ??Tjetra pse kercenon popullin zoteri minister cfar do cojsh deri ne fund ??A e kupton zoti minister se Ku popull po te paguaj Ty per ta mbrojtur dhe Jo per ta kercenuar ??Ketu zoti minister ke te bejsh me mijra njerez MOS te them miljona qe jan te pakenaqur nga kjo qeveri mafioze dhe e korruptuar kete gje po e thote gjith bota e qyteteruar ??Sa perqind e popullsise zoti minister e kane Lene vendin sidomos rinia nen drejtimin e kesaj Qeverie ??Zoti minister juve Jeni ushtarak por dhe UNE Kam qene ushtarak por nje gje ta dish perdorimi I forces kunder nje popullsise te tere eshte tradheti kombetare ??Urrdheri nuk zbatohet kur preken interesat kombetare pra kur popullin avash avash po e dergoni ne perplasje fizike pra drejt lifted civile kjo eshte tradheti kombetare qe luhet per interesa te huaja qe to I din shum mire .Zoti minister Kush e drejton vendin tone Jo KY kryeminister se KY eshte pupet por drejtohet nga nje oligark qe to e din shum mire qe ai vetem me shkaterrimeve Ka ndertuar pasurin qe Ka .Zoti minister ushtataku duhet te jete human , trim,guximtar, I vendosur dhe pastaj professional .Zoti minister u djeg Shqiperia njehere ne 1997 dhe kete te huajt e bene me bashkveprim nga Brenda ??Mendo mire perpara se te zbatojsh urrdherat sidomos kunder nje popullsise te tere??Arti ushtarak thote se kurre nuk fitohet kunder nje populli te tere sado I forte te jete shteti???UNE keshtu mendoj .Gjitha te mirat .

Shqiptari19/06/2019 14:46

Z. President i Republikes! Shpernda Parlamentin! Parlamenti nuk perfaqeson me interesat e popullit por te MAFIAS! Shpallni Gjendjen e Jashtezakonshme Kombetare! Jemi vend i NATO-s! Nxirrni ushtrine nga kazermat, dhe mbroni zbatimin e dekretit tuaj! Njoftoni urgjentisht Shtabin e Pergjithshem te NATO-s dhe Parlamentin Evropian qe te nderhyjne politikisht ne menyre urgjente, perpara se ne Shqiperi te shpertheje perleshja e pergjakshme katastrofike per popullin dhe vendin! Nuk i lihet vendi ne dore nje krimineli te droguar dhe te çmendur qe me megabanden e tij mafioze kriminale dhe hajdute po e shkaterron vendin! Mos e nenvleresoni situaten e rende konfliktuale! Nese e neglizhoni kete situate lufte sot, neser do te jete teper vone!

Gramoz19/06/2019 14:37

Provoe Lesh, provoe sa te vlen lekura o gerdall e komunizmit, por te jesh ti me zorraxhi Edverin ne krye te policise dhe jo i fshehur ne bodrumet e ministrise!

Shto koment

Denonco