Edi Rama vjedh VIDEON e regjisorit shqiptar dhe e shet si të vetën

Edi Rama vjedh VIDEON e regjisorit shqiptar dhe e shet si të vetën

20:45, 04/03/2019

Kryeministri Edi Rama publikoi mëngjesin e sotëm një video, ku shfaqen atraksionet më të bukura turistike në jug të vendit duke dashur të reklamojë turizmin në këtë zonë.

“Mirëmëgjjes, dhe me këtë fluturim mbi disa nga atraksionet më të bukura turistike në Jug të Shqipërisë, ju uroj një javë sa më të mbarë”, shkruan Rama mbi video.

Por menjëherë ka reaguar regjisori i emisionit “Dua të të bëj të lumtur”, Eduart Grishaj, I cili akuzon kreun e qeverisë për vjedhje të videos.

Videoja është produkt I regjisorit, por që kryeministri Rama e ka marrë dhe e ka shitur para shqiptarëve si të vetën.

Regjisori kërkon prej kryeministrit që ti njihet e drejta e autorit, gjë që mbrohet edhe me ligjin e vitit 2016, i votuar po nga mazhoranca që drejton Edi Rama.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco