Hetimi i Saimir Tahirit, Mali i Zi konfirmon akuzat e prokurorisë: Udhëtoi me jaht drejt Italisë

Hetimi i Saimir Tahirit, Mali i Zi konfirmon akuzat e prokurorisë: Udhëtoi me jaht drejt Italisë

13:35, 17/09/2018
A+ Aa A-

Prokuroria ka marrë përgjigje nga Mali i Zi për letërporosinë për një udhëtim të Tahirit me jaht drejt Italisë.   

Pala malazeze e ka konfirmuar udhëtimin, orën e nisjes, të mbërritjes dhe personat që e shoqëronin ish-ministrin.

Pas këtyre detajeve prokuroria ka shpërndarë fletëthirrje per personat që kanë shoqëruar ish-ministrion e brendshëm Tahiri gjatë këtij udhëtimi në verën e vitit 2017.

Jahti me të cilin udhëtonte Tahiri i përkiste një shtetasi shqiptar, i cili po ashtu është thirrur nga prokuroria.

Ish-Ministri Tajhiri është në hetim për lidhje me Habilajt dhe trafik ndërkombëetar droge.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco