VIDEO/ Sanduiçi gjigant thyen rekordin e Mexico City

VIDEO/ Sanduiçi gjigant thyen rekordin e Mexico City

10:39, 04/08/2022
A+ Aa A-

Restorantet meksikane nxorën në pah një shumëllojshmëri sanduiçesh vendase të mërkurën, duke bërë një "torta" gjigante me një mori mbushjesh.

Disa kuzhinierë punuan së bashku për të krijuar një sanduiç që ishte 74 metra i gjatë dhe peshonte të paktën 800 kilogramë, në përpjekje për të thyer dy rekorde vendore në Panairin Torta 2022.

Pasi mbaroi sanduiçi, spektatorët mundën të merrnin një copë për 35 pesos (1,5 dollarë), duke zgjedhur ndër mbushjet tradicionale të mishit të derrit, viçit dhe pulës ose duke zgjedhur një fetë mishi ekzotik si buall, krokodil, struc dhe mish dreri.

I gjithë sanduiçi përfundoi në pak minuta, por Panairi Torta 2022 zgjat nga 3 deri më 7 gusht.


© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco