VIDEO/ Fenomeni i pazakontë mahnit qytetarët argjentinas, retë duken si topa pambuku

VIDEO/ Fenomeni i pazakontë mahnit qytetarët argjentinas, retë duken si topa pambuku

08:24, 24/11/2021
A+ Aa A-

Një fenomen i çuditshëm klimatik mahniti banorët në Argjentinë duke formuar re të pazakonta si topa të mëdhenj prej pambuku. Formacionet e rralla të reve njihen si retë Mammatus. Ata u shfaqën në qiell mbi Casa Grande, Córdoba më 13 nëntor.

Formimi i çuditshëm i reve, megjithëse duket i bukur, mund të paralajmërojë stuhi dhe vetëtima.  Njerëzit që shikonin panë videon në rrjet i përshkruan retë si ‘marshmallow’ dhe të çuditshme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco