17 momente kur natyra u tregua e mahnitshme

17 momente kur natyra u tregua e mahnitshme

11:35, 12/11/2020
A+ Aa A-

Qoftë fryma e një zogu që këndon në një mot të ftohtë apo lava blu që shpërthen nga një vullkan - aftësia e natyrës për të na shtangur me krijimet e saj është befasuese. 

Mbani sytë hapur dhe telefonat tuaj gati sepse nuk do të dëshironi të mungoni në mrekullitë e vogla që natyra mund t'ju zbulojë edhe në ditët më të zakonshme.

1. Një fotograf kapi frymën e një zogu duke kënduar në një mot të ftohtë.

Image

2. "Një fytyrë e pabesueshme në re"

Image

3. "Kjo mace ka një formë putre në anën e pasme."

Image

3. "Një gur në plazh, që duket si plazh"

Image

4. Këta zogj duket se po bëjnë disa lëvizje valle të sinkronizuara.

Image

5. "Këto 2 mola në kopshtin tim duken tamam si degëza".

Image

6. "Vetullat e Gegos tim".

Image

7. Modeli në krahët e kësaj fluture duket si fytyra ulëritëse nga piktura e famshme nga Edvard Munch.

Image

8. Kjo re po lë një hije në retë e tjera.

Image

9. Një spec në formën e një rose

Image

10. Kjo mace ka taka të përhershme.

Image

11. "Ky shkëmb duket si një copë pule e gjallë."

Image

12. "Kaktusi im u rrit si një zemër".

Image

13. "Ky libër u shkatërrua plotësisht nga termitet."

Image

14. "Një trëndafil i dyfishtë nga kopshti im"

Image

15. Pamja e këtij cungu peme duket si piktura e 'Natës me Yje' nga 'Vincent van Gogh'.

Image

16. Kjo re duket si një pendë.

Image

17. Ka një vullkan në Indonezi që hedh lavë blu.

Image

 

Burimi:Bright Side 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco