10 raste që ju bëjnë dëshmitarë të vullnetit të nënës natyrë për të jetuar

10 raste që ju bëjnë dëshmitarë të vullnetit të nënës natyrë për të jetuar

12:25, 23/10/2020
A+ Aa A-

Është vlerësuar se planeti Tokë është rreth 4.5 miliardë vjet i vjetër. 

Në dëshirën e saj për të jetuar, natyra nuk pushon kurrë së na mahnituri (dhe herë pas here intrigon).

Bright Side, sjell disa shembuj që tregojnë se si natyra, për të mbijetuar, mund të bëjë gjëra që nuk do të besonim se ishin të mundshme - derisa i pamë me sytë tanë.

 

1. Kjo luledielli "rebele" vendosi të lulëzojë larg të tjerëve,  në mes të trotuarit

Image

 

2. Nga një degë e ngordhur, natyra u dha jetë tre të tjerave

Image

 

3. Nëse dikush ka hedhur ndonjëherë një monedhë në këtë pus dhe dëshiron një pemë, kemi një lajm të shkëlqyeshëm ...

Image

 

4. Kemi dëgjuar më parë për automjete eko-miqësore, por kjo shkoi pak larg

Image

 

5. Këto gjethe të thara ende nuk kanë rënë nga këto pemë dhepse dimri po mbaron

Image

 

6. Kjo pemë u rrit nga një shkëmb - dhe e ndau atë në gjysmë

Image

 

7. Vend i braktisur i marrë përsipër nga natyra

Image

 

8. Kjo pemë e vogël u rrit  me pak ndihmë nga një mik

Image

 

9. Natyra i dha kësaj shtëpie të vjetër një çati të re

Image

 

10. Për këtë bimë domateje, kjo çarje në dysheme ishte vendi i përsosur për të lulëzuar

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco