Britania nxjerr në treg aplikacionin e shumëpritur, ndjek dhe parandalon koronavirusin

Britania nxjerr në treg aplikacionin e shumëpritur, ndjek dhe parandalon koronavirusin

10:55, 13/08/2020

Aplikacioni shumë i pritur britanik që gjurmon koronavirusin do të dalë sot në treg, 3 muaj pas premtimit.

Skemat pilot do të fillojnë brenda pak ditësh në Isle of Wight, ku aplikacioni u testua fillimisht dhe dështoi.

Gjithashtu ai do të testohet dhe në një vendndodhje tjetër, si dhe ndërmjet vullnetarëve.

Publiku do të nxitet të skanojë barkodet në kafene dhe restorante për të krijuar një ditar virtual të lëvizjeve të tyre.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco