Luftë mes rrjeteve sociale, Twitter kërkon të blejë TikTok

Luftë mes rrjeteve sociale, Twitter kërkon të blejë TikTok

11:03, 09/08/2020

Twitter ka shfaqur interes për të blerë platformën kineze TikTok.

Fjalët për blerjen e kompanisë kanë nxitur ekspertët të kenë dyshime rreth mundësisë së Twitter për të përballuar ekonomikisht blerjen e saj.

Twitter ka një vlerë prej 30 miliardë dollarësh, pothuajse sa shumë e aseteve të TikTok dhe do të duhej të shtonte më shumë kapital për të mbyllur marrëveshjen, tregojnë burimet sipas Daily Mail.

Kujtojmë se TikTok ka hasur në vështirësi kohët e fundit për shkak të ndalimit të tij në Amerikë, pas urdhrit të Trump.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco