Karantina ndryshoi sjelljen e foshnjave të sapolindura, zbulon raporti

Karantina ndryshoi sjelljen e foshnjave të sapolindura, zbulon raporti

15:39, 05/08/2020

Karantina ka ndikuar në zhvillimin dhe sjelljen e foshnjave, ka treguar një studim.

Raporti i shkruar nga tre grupe të edukimit të fëmijëve zbuloi se disa prindër të rinj ndihen ‘të braktisur’ nga mungesa e kujdesit të gjendshëm në karantinë.

Të tjerë u shprehën se fëmijët e tyre qanin më shpesh dhe kërkonin më shumë vëmendje.

Më shumë se 200,000 foshnja kanë lindur në karantinë në Britani dhe shumë prej tyre kanë shfaqur sjellje të pakëndshme apo të irrituara.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco