Minatori i mrekullive, gjen për herë të dytë gurë me vlerë

Minatori i mrekullive, gjen për herë të dytë gurë me vlerë

14:10, 04/08/2020

Një minator tanzanian, i cili arriti pasurinë duke gërmuar dy gurë të mëdhenjë të shtrenjtë me vlerë 2,4 milionë paundë ka shitur tashmë një tjetër copë me vlerë 1,5 milionë paundë.

Saniniu Laizer e bëri shitjen në një event tregtie që ndiqet nga qindra njerëz këtë mëngjes pasi zbuloi gurin tanzanite 6,3 kg.

Kjo ndodhi e lumtur nuk është e para për minatorin, i cili më parë gjeti dy pjesë të mëdha gurësh me vlerë.

Vendasit ishin të emocionuar për shitjen dhe për zbulimin e mrekullueshëm.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco