VIDEO/Momenti tmerrues, autobusi përplaset dhe bie nga ura

VIDEO/Momenti tmerrues, autobusi përplaset dhe bie nga ura

13:30, 07/07/2020

Ky është momenti tmerrues kur një autobus i mbushur me pasagjerë përplaset në një rezervuar pas një aksidenti në një urë në Kinën jug-perëndimore.

Të paktën 21 njerëz kanë ndërruar jetë dhe 15 të tjerë janë duke u mjekuar pas incidentit.

Ngjarja ndodhi në orën 12 të drekës në Anshun, në provincën Guizhou.

Ende nuk dihet shkaku i aksidentit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco