Facebook humb ‘luftën’ me TikTok, heq nga tregun aplikacionin ‘kopje’

Facebook humb ‘luftën’ me TikTok, heq nga tregun aplikacionin ‘kopje’

15:13, 02/07/2020

Facebook po planifikon të heqë nga tregu aplikacionin që krijoi për t’i bërë konkurrencë TikTok-ut.

Kjo pasi Lasso, i cili ofron mundësinë për të bër video të shkurtëra, nuk ishte shumë popullorë te përdoruesit e rinj.

Pas një viti e gjysmë, aplikacioni do të dalë nga tregu.

Aplikacioni hasi probleme që në fillim dhe për këtë arsye zhvilluesi i tij, Brady Voss, iku nga skuadra e Facebook vetëm 6 ditë pas hedhjes në treg.

Lasso u shpërnda vetëm në tregun amerikan, ndërsa planet për në Europë dhe Indi mbetën vetëm të tilla.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco