U ndanë nga koronavirusi, të moshuarit takohen në 60 vjetorin e martesës

U ndanë nga koronavirusi, të moshuarit takohen në 60 vjetorin e martesës

14:36, 02/07/2020

Dy të moshuarë janë ritakuar për të festuar 60 vjetorin e martesës së tyre, pasi kaluan 15 javë të ndarë.

Wendy Andrews e takonte Colin pothuajse cdo ditë për 7 vitet e fundit.

Colin vuan nga demenca dhe jeton në azilin Glebefields Care Home në Drayton, Banbury.

Por teksa koronavirusi pushtoi botën dhe vendi hyri në karantinë, vizitat në spitale u ndaluan.

Më në fund, për përvjetorin e tyre të 60-të, Wendyt dhe Colin u takuan.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco