Internet nga hapësira/SpaceX fton çdo njeri të bëhet pjesë e projektit

Internet nga hapësira/SpaceX fton çdo njeri të bëhet pjesë e projektit

11:34, 16/06/2020

SpaceX po fton njerëz nga e gjithë bota që të bëhen pjesë e projektit më të fundit të kompanisë.

Elon Musk ka dërguar tashmë 540 satelitë në hapësirë, me anë të të cilëve kërkon të krijojë një rrjet të fuqishëm për të dërguar internet në Tokë.

Që ky rrjet të jetë funksional për të gjithë botën od të duhen të paktën 800 satelitë, pro Musk ka ftuar që tani njerëzit ta provojnë atë.

Kjo mund të bëhet duke dërguar një email me kodin postar të individit dhe më pas atyre do tu vijë një konfirmim ose mohim nga kompania.

Rrjeti internet pritet të fillojë operimin në fillim të vjeshtës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco