Misteri i anijeve 'fantazmë' në San Francisco

Misteri i anijeve 'fantazmë' në San Francisco

11:47, 09/06/2020

Anije 'fantazmë' janë zbuluar të lundrojnë në rrathë të mëdhenjë në bregun e San Franciscos. 

Kanë qënë sinjalet GPS ato që kanë njoftuar për prezencën e tyre, por vetë anijet nuk janë parë nga askush.

Fenomeni misterioz u vu re fillimisht nga Bjorn Bergman, i cili punon për grupin e survejimit  të mjedisit 'SkyTruth' dhe 'Global Fishing watch'. Këto grupe ndjekin lëvizjet e anijeve komerciale në të gjithë oqeanet e botës.

Bergman zbuloi sinjale nga 9 anije, të cilat lëvizin të gjitha në rrathë. 

Ende nuk është zbuluar misteri i tyre.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco