VIDEO/ Infermierja takohet me fëmijët pas 9 javëve luftë me koronavirusin

VIDEO/ Infermierja takohet me fëmijët pas 9 javëve luftë me koronavirusin

14:15, 03/06/2020

Momenti prekës kur një infermiere takohet me dy fëmijët e saj pas 9 javëve larg është kapur në kamera.

Suzanne Vaughan, 43 vjeç, nga Norfolk, ka punuar javët e fundit në vijën e parë të betejës me koronavirusin.

Për këtë arsye, jo është larguar nga fëmijët e saj, në mënyrë që t'i mbronte nga infektimi i mundshëm.

Ishte motra e saj Charlotte, e cila po kujdesej gjatë kësaj kohe për fëmijët, që e filmoi momentin e takimit të tyre dhe e postoi më pas në rrjet sociale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco