Aeroplani i së ardhmes, sediljet që të mbrojnë nga COVID-19

Aeroplani i së ardhmes, sediljet që të mbrojnë nga COVID-19

11:55, 03/06/2020
A+ Aa A-
Teksa debatet rreth sigurisë së fluturimeve në këtë kohë pandemie, dizenjuesit e aeroplanëve vazhdojnë të krijojnë skica që mund të bëhen realitet së shpejti.
Më i fundit është 'Interspace Lite', i prezantuar nga Luke Miles, themelues i teknologjisë së transportit Universal Movement.
Në dhjetor të 2019 Miles prezantoi një model të ri për karriget e aeroplanëve, ku sedilja e mesit mund të paloset, në mënyrë që dy pasagjerët anash të mund të flenë, duke ruajtur privatësinë etyre.
Interspace Lite ka vendosur që këtë model ta sjellë në jetë në kushtet e pandemisë së koronavirusit. Sipas kompanisë, sediljet arrijnë të ruajnë distancën sociale dhe i mbrojnë pasagjerët nga infektimi me koronavirus.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco