Pasagjeri i tretë në anijen kozmike: një dinozaur rozë

Pasagjeri i tretë në anijen kozmike: një dinozaur rozë

10:33, 01/06/2020
NASA dhe SpaceX kanë deklaruar tashmë se në bordin e anijes kozmike Crew Dragon që u dërgua në hapësirë ndodhen dhe disa vepra arti.
Por publikimi i drejtpërdrejtë i udhëtimit zbuloi edhe një pasagjer të tretë në të, një dinozaur lodër që shoqëron astronautët Hurley dhe Behnken.
Astronautët ndanë kuptimin pas lodrës në anijen kozmike.
Ata u shprehën se të dy kanë djem të vegjël, të cilëve u pëlqejnë shumë dinozaurët. Astronatët u lejuan të votonin mbi cilën lodër të fëmijve mund të merrnin në mision.
Zgjedhja e tye ishte një Apatozaur në ngjyrë blu dhe rozë e me xixa.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco