Këshilluesja e lidhjeve zbulon tiparet që i tërheqin meshkujt më shumë te një femër dhe përgjigjiet do t'ju habisin

Këshilluesja e lidhjeve zbulon tiparet që i tërheqin meshkujt më shumë te një femër dhe përgjigjiet do t'ju habisin

13:01, 28/05/2020

Meshkujt janë më të interesuar në femra të sinqerta, me vetëbesim dhe një dëshirë për tu argëtuar, tregon një këshilluese lidhjesh.

Louanne Ëard ka zbuluar se cilat janë cilësitë e karakterit që një mashkull sheh si më tërheqëset te një femër nëpërmjet një sondazhi në rrjete sociale.

Cilësia që kryesonte listën ishte sinqeriteti, me 21,3% të votive.

Vetëbesimi ishte i dyti me 20%, i ndjekur nga gatishmëria për aktivitete argëtuese me 18%.

Në vend të katërt vijnë pozitiviteti dhe mirësia me 14%, ndërsa tipari më pak i pëlqyer ishte një natyrë romantike.

Ndërsa për sa i përket tipareve fizike lista ishte në këtë rend, nga më i pëlqyeri te më pak;

Sytë, buzëqeshja, të pasmet, gjoksi dhe së fundmi këmbët. Ato ndiqeshin nga një trup i shëndetshëm dhe flokët.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco