Karantinë në lokal, dy miqtë që po e kalojnë pandeminë me birrë pa limit dhe sport

Karantinë në lokal, dy miqtë që po e kalojnë pandeminë me birrë pa limit dhe sport

12:51, 29/04/2020
A+ Aa A-

Kur Britania hyri në karantinë, shumica e njerëzve u paralajmëruan që të mos shkonin në lokalet e tyre të preferuara deri sa situata të qetësohej.

Por miqtë Steve Pond dhe Dom Townsend nuk kishin si të mos shijonin birrë pa limit, duke qënë se ishin shpërngulur në një apartament sipër një lokali.

Si të gjithë lokalet e tjerë, ai është mbyllur deri në një njoftim të dytë nga qeveria.

Por dy miqtë që jetojnë sipër lokalit të tyre tregojnë se kanë kaluar shumë mirë edhe pse pa klientë.

Ata i kalojnë ditët e karantinës duke pirë, luajtur dhe parë ndeshje sportive në lokalin e tyre të boshatisur.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco