Fotot prekëse, pinguinët që kanë humbur partnerët përqafohen teksa shohin qiellin

Fotot prekëse, pinguinët që kanë humbur partnerët përqafohen teksa shohin qiellin

14:17, 26/04/2020
A+ Aa A-

Fotografi të dy pinguinëve, partnerët e të cilëve kanë ngordhur, kanë ngrohur zemrat e përdoruesëve të rrjeteve sociale në këtë kohë pandemie. 

Fotografi Tobias Baumgaertner kapi fotot kur qëndroi 3 netë në kamping pranë një kolonie pinguinësh në Melbourne, Australia. 

Në imazhe tregohet një penguin femër e moshuar dhe një mashkull më i ri, duke qëndruar krahë për krahë, teksa shohin qiellin. Të dy kanë humbur partnerët e tyre.

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco