VIDEO/‘Rrini në shtëpi dhe shihni Netflix’, fushata e studentëve për distancim social

VIDEO/‘Rrini në shtëpi dhe shihni Netflix’, fushata e studentëve për distancim social

13:47, 31/03/2020

Një fushatë e krijuar nga disa student po nxit njerëzit të qëndrojnë në shtëpi për të ndihmuar në luftën kundër pandemisë.

Seine Kongruangkit dhe Matithorn Prachuabmoh Chaimoungkalo kanë vendosur në të gjithë qytetin reklama që duken si të Netflixit, të cilat përmbajnë spoilera, pra zbulojnë se si do të zhvillohen ngjarjet në seriale.

Kjo ka  bërë që shumë njerëz të mos dalin nga shtëpia nga frika se do të shohin diçka që do të donin të mos e dinin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco