VIDEO/ Pula të ngordhura dhe vezë të thyera, brenda fermës që furnizon supermarketet

VIDEO/ Pula të ngordhura dhe vezë të thyera, brenda fermës që furnizon supermarketet

11:41, 28/01/2020

Një grup aktivistësh publikoi një video nga një fermë, e cila furnizon disa prej supermarketeve më të mëdha në Angli, mes tyre Tesco dhe Asda.

Pamjet brenda fermës në East Sussex janë të tmerrshme.

Mes tyre sheh pula të ngordhura dhe të gjakosur si dhe vezë të thyera ngado.

Kushtet e fermës janë horror.

Kompania Tesco tha se ka mbetur e tmerruar nga pamjet brenda fermës dhe se nuk do shesë më vezët e saj deri sa të përfundojë hetimi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco