VIDEO/ Një shpikës i vërtetë, kthen koshin e plehrave në mjet transporti...

VIDEO/ Një shpikës i vërtetë, kthen koshin e plehrave në mjet transporti...

11:19, 17/01/2020

Një shpikës ka krijuar një kovë me rrota që mund të udhëtojë deri në 36 mph në përpjekje për të vendosur një rekord të ri botëror.

Andy Jennings kaloi më shumë se 200 orë duke krijuar këtë pajisje nga një skuter i vjetër të cilin e ka ripërdorur duke marrë disa pjesë.

27-vjeçari nga Swindon e nisi projektin për të grumbulluar para për një mik, i cili pësoi dëmtim të trurit nga një mpiksje gjaku dhe tani kërkon kujdes gjatë gjithë kohës.

Ai do të përpiqet të vendosë një rekord botëror këtë vit për koshin më të shpejtë pasi zyrtarët në Librin e Rekordeve Botërore Guinness pranuan propozimin e tij.

Jennings krijoi automjetin DIY gjatë tre muajve të fundit duke punuar me të kryesisht pas punës zyrtare.

Marrë nga: www.dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco