FOTO/ Rrëshqitëset më të frikshme në botë

FOTO/ Rrëshqitëset më të frikshme në botë

15:41, 13/12/2019

Fansat e rrëshqitëseve shijojnë çdo sekondë të udhëtimit përpos faktit se disa mund të kenë shumë frikë në momentet kur ndodhen shumë metra në lartësi nga toka, por ka diçka vërtet të veçantë në lidhje me këto rrëshqitëse.

Përparimet në teknologji, dizajn dhe inxhinieri gjatë dekadave kanë mundësuar krijimin e rrëshqitëseve gjithnjë edhe më të komplikuara më të zhvilluara dhe më të frikshme të cilat edhe ofrojnë një përvojë vërtet unike dhe ju bëjnë të keni përjetime të paharrueshme në adrenalinë.

Njerëzit do të udhëtojnë me qindra e mijëra kilometra për të plotësuar rrugëtimin në një rrëshqitëse të tillë dhe disa janë vërtet të frikshme.

Por cilat janë më të rrezikshmet në botë?

Me siguri këto të renditurat më poshtë:

TakabishaImage

Millennium ForceImage

SheiKraImage

WildfireImage

Yukon StrikerImageMarrë nga: cnn.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco