FOTO/ 12 vjeçarja shpallet transgjinorja më e re në moshë

FOTO/ 12 vjeçarja shpallet transgjinorja më e re në moshë

10:19, 11/12/2019

Ash Lammin, nga Ramsgate në Kent, është një nga fëmijët më të rinj transgjinorë në Mbretërinë e Bashkuar dhe insistoi që të ishte vajzë sa më shpejt, sipas nënës së saj.

Një 12-vjeçare që është një nga fëmijët më të rinj transgjinorë të Britanisë ka filluar tranzicionin pasi ka kuptuar që ajo kishte lindur në 'trupin e gabuar' të moshës tre vjeçare.

Ash Lammin, e cila lindi një djalë, filloi të këmbëngulë që ishte një vajzë shumë herët në moshë madje nëna e saj tregon se pretendimet e vogëlushit nisën prej momentit kur filloi të fliste.

Terri, 43 vjeç, tha që të shikonte të birin i cili lindi Ashton të rritej i hutuar dhe i mërzitur nga trupi i tij ishte vërtet zemërthyese për të si nënë.

Ajo tha: "Megjithëse ka lindur mashkull, që nga momenti kur ajo mundi të fliste Ash filloi të insistojë që ishte një vajzë.

Madje në moshën 5 vjeçare ai kërkonte të ndryshonte komplet fizikun e tij.

Marrë nga: www.mirror.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco