VIDEO/ Këlyshi do të largohet nëna e shpëton në kohë

VIDEO/ Këlyshi do të largohet nëna e shpëton në kohë

15:12, 07/11/2019

Një rakun nënë u tregua shumë e shkathët kur pa vogëlushin e saj që po ngjitej në një ndërtesë me shpejtësi dhe arriti ta ndalojë në kohë duke e ndjekur nga pas dhe duke e zbritur.

Një teknik i jetës së egër ka bërë filmimin ndërsa kafsha e vogël është larguar me shpejtësi nga vëmendja e nënës.

Ajo përdori anën e murit për t'u ngjitur me lehtësi dhe nuk kaloi shumë pasi ajo arriti tek ai.

Rakuni më pas e kapi të voglin para se dyshja të shkonin përsëri poshtë së bashku.

Marrë nga: thesun.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco