FOTO/ Luanesha me ‘syrin e kaltër’ mahnit fotografen

FOTO/ Luanesha me ‘syrin e kaltër’ mahnit fotografen

15:12, 06/11/2019

Një luaneshë e mrekullueshme është quajtur ‘Syri i Kaltër’ pas një përleshje me një derr të egër që e la të ngjante sikur kishte një sy prej qelqi.

Grabitqari i madh në moshë u plagos kur preja që ajo po gjuante i shpoi syrin me bririn e saj 2 vjet më parë. 

Lëndimi ka bërë që syri i luanit të ngjajë sikur të ishte prej qelqi dhe ekspertët thonë se ajo është vetëm e ënjtur dhe është kthyer në blu për shkak të venave brenda që ngrihen në sipërfaqe. 

Fotografuar në Rezervën e Lojërave Shamwari në Afrikën e Jugut, luanesha njihet nga vendasit se është gjashtarja më e frikshme pavarësisht dëmtimit të saj. 

Marrë nga: dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco