VIDEO/ Një traditë mijëravjeçare në ndërtimin e kambanave

VIDEO/ Një traditë mijëravjeçare në ndërtimin e kambanave

13:24, 09/09/2019

Ndërmarrja Marinelli, është biznesi më i vjetër familjar në Itali dhe ndër tre bizneset më të vjetra familjare në të gjithë botën. 

Marinelli kanë punuar me kambanat që nga viti 1000 pas Krishtit, dhe bashkëpronarët e tanishëm, vëllezërit Armando dhe Pasquale Marinelli janë brezi 26 -të që deri më sot janë duke drejtuar biznesin. 

Është një traditë e bukur dhe e rëndësishme gjithashtu: klienti i tyre kryesor është vetë Papa.

Marrë nga: greatbigstory.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco