FOTO/ A i gjeni dot objektet ‘e fshehura’ në 10 sekonda?

FOTO/ A i gjeni dot objektet ‘e fshehura’ në 10 sekonda?

15:02, 19/08/2019

Këto imazhe mahnitëse shumëngjyrëshe i kanë lënë njerëzit pa fjalë pasi nuk është e lehtë të gjesh një objekt specifik midis një morie objektesh të tjera identike.

Për shembull në njërin prej imazheve ju duhet të zbuloni një patëllxhan të skuqur i cili ngjan si një pandofël.

Pra, a jeni edhe ju në grupin e 30% të personave që kanë një shikim aq të mprehtë sa mund ta zbulojnë objektin e kërkuar menjëherë? 

Sipas krijuesve të saj, katër në 10 persona që e shikojnë imazhin e gjejnë menjëherë patëllxhanin e fshehur.

Po ashtu edhe për 2 imazhet e tjera ku në njërin prej tyre ndodhet një tufë e mezi dallueshme delesh që duhet gjetur në foton plot vajza dhe derrkuca.

Po ashtu në një imazh tjetër ndodhen një mori pasaportash ku kërkohet që në pak sekonda të gjeni Kombet e Bashkuara dhe nuk është aspak e lehtë.

Përse nuk provoni njëherë ju në 10 sekonda?

1. Në imazhin e parë gjeni pasaportën me Mbretërinë e Bashkuar

2. Në imazhin e dytë gjeni 3 deletet e vogla të bardha

3. Në foton e tretë gjeni patëllxhanin e skuqur mes pandoflave

Shikoni fotot nga e para tek e treta:

Marrë nga: dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco