FOTO/ Google Earth, vendet më të çuditshme të botës parë nga lartësia

FOTO/ Google Earth, vendet më të çuditshme të botës parë nga lartësia

12:55, 18/08/2019

Krateret, akullnajat që shkrihen, shkretëtirat dhe liqenet: foto spektakolare të planetit tonë që janë bërë tanimë të pavdekshme falë Google Earth.

Koleksioni i gjeologut

Shkëmbinj, lumenj, vullkane dhe rrënoja. Autori i cili ka shpërndarë këto imazhe quhet #geologistmakethebedrock - dhe është një gjeolog që me vite ka mbledhur imazhe të pabesueshme të gjetura falë Google Earth.

 

Në Namibe, Angola-Nuk kam gjetur asnjë informacion për këtë vend. Duket se është ndërtuar ndërmjet viteve 2013 dhe 2014 dhe duket se është i pabanuar.

Image

 

Nxjerrja e kripës-"Duket si një pikturë abstrakte. Fillimisht mendova për një gërmim të madh arkeologjik. Por gabova. Këto gropa përdoren për një metodë shumë të lashtë të nxjerrjes së kripës”.

Image

 

Në Belgjikë-Një liqen tetë këndor.

Image

Marrë nga: corriere.it-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco