VIDEO/ Trendi i ri: Të sapomartuarit në Indi set fotosh për Instagramin

VIDEO/ Trendi i ri: Të sapomartuarit në Indi set fotosh për Instagramin

08:47, 23/07/2019

Të porsamartuarit në disa pjesë të Indisë po shmangin fotografitë tradicionale të dasmës në favor të fotografive ekzotike me shpresën se ato do të bëhen virale online.

Vetëm për shkrepjen e imazhit perfekt ata mund të harxhojnë orë të tëra prove madje deri në 8 orë përpjekje duke krijuar madje edhe shi të rremë apo edhe stuhi të improvizuara me një kast të vërtetë personash të cilët qëndrojnë të gjithë në dispozicion të çiftit të ri.

Duke filluar pse jo nga një skenograf i cili vendos mënyrën se si do bëhet kompozimi i fotos tek personat që merren me makijazhin dhe kostumografin e çiftit.

BBC World ka folur me një çift në shtetin e Kerala, në bregun tropikal Malabar të Indisë:

Marrë nga: bbc.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco