VIDEO/ Një piton thuajse 100 kg mund të jetë shpejt në librin e rekordeve

VIDEO/ Një piton thuajse 100 kg mund të jetë shpejt në librin e rekordeve

08:23, 17/07/2019
A+ Aa A-

Nuk ka asnjë mënyrë më të mirë për të festuar Ditën Botërore të Gjarprit se sa duke parë një zvarranik masiv.

Pra, ‘për kënaqësinë’ e të gjithëve ne paraqesim Ginormica, një piton me një peshë prej 90 kg dhe me një gjatësi prej 6 metrash. 

Kjo është një gjatësi edhe më shumë se dyfishi i gjatësisë mesatare të pitonëve dhe gjarpërinjve në përgjithësi, sipas Muzeut të Zoologjisë të Universitetit të Miçiganit.

Për këtë gjë të pabesueshme flet Rick djali i gjarpërinjve nga Florida i cili e ka matur këtë gjarpër.

Me shumë mundësi edhe pse ende nuk dihet Ginormica mund të jetë gjarpri i radhës që do kalojë në librin e rekordeve botërore.

Marrë nga: cnn.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco