FOTO/ Artisti i letrës krijon krijesa të mrekullueshme dhe fiton me to

FOTO/ Artisti i letrës krijon krijesa të mrekullueshme dhe fiton me to

12:54, 12/07/2019

‘Rreth dy vjet më parë kam filluar të bëj skulptura letre të hijshme. Së pari bëra bimë, pastaj insekte dhe një hardhucë.

Kur fillova të punoja me letër, fillova me krijimin e luleve tradicionale, por unë isha kureshtar se çfarë tjetër mund të bëja me të. Kështu që unë bëra një bimë jo-aq-tradicionale, Flytrap Venus.

Kam pasur shumë kënaqësi me detajet dhe nuk jam lodhur për asnjë moment duke i krijuar ato!

Pas kësaj, sfidova veten për të bërë një hardhucë, dhe jam jashtë mase i kënaqur për mënyrën si doli.

Kohët e fundit kam marrë pagesën e parë për një karkalec të bërë vetë dhe prej letre. Kam shumë ide në vazhdim thjesht më duhet të gjej kohën’, ka thënë artisti./f.h/SYRI.NET

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco