FOTO/ 12-vjeçari ndihmon kafshët të gjejnë shtëpi, iu qep papione

FOTO/ 12-vjeçari ndihmon kafshët të gjejnë shtëpi, iu qep papione

10:32, 23/06/2019

Të gjithë ne i dimë sfidat që duhen kaluar për të strehuar përherë një kafshë shtëpiake qoftë një mace ose një qen dhe kjo është një sfidë më vete.

Për disa prej tyre, pritja është e padurueshme, ndërsa të tjerët nuk arrijnë të ndajnë jetën e tyre me një familje të dashur, asnjëherë.

Shumë herë në mund të jemi dëshmitarë në përpjekjet shumë kreative të cilat bëhen për të ndihmuar kafshët e braktisura.

Pavarësisht moshës së tij të re, një 12-vjeçar nga Nju Xhersi me një zemër aq të mira, Darius Broën ka marrë një iniciativë të veçantë për të ndihmuar miqtë tanë të mbuluar me qime të adoptohen më lehtësisht.

Iniciativa e tij është vërtetë unike në llojin e saj pasi ai ka vendosur të qepë një mori paipjonesh plot ngjyra dhe ua ka vendosur ato më pas qenve dhe maceve e ka krijuar kështu një pamje vërtet fantastike të tyre. Duken jo pak tërheqës...

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco