VIDEO/ Momenti i tmerrshëm kur merimanga vrasëse kap prenë e saj

VIDEO/ Momenti i tmerrshëm kur merimanga vrasëse kap prenë e saj

15:38, 21/06/2019

Merimanga gjigante e vrasësit të Brisbanes fillon në pre e saj para se ta gëlltisë atë

Momenti i tmerrshëm kur një merimangë me shpejtësi marramendëse arrin të kapë një vakt të shijshëm.

Lisa Van Kula Donovan, e cila publikon vazhdimisht në blog dhe instagram në lidhje me insektet, kapi pamjet e merimangës gjuetare në Brisbane.

Në video, merimanga pret me durim që një insekt të dalë para saj. Pastaj, në momentin e duhur, ajo arrin të kërcejë dhe të kapë direkt insektin . 

Marrë nga: dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco