VIDEO/ Momenti tronditës kur pitoni gëlltit krokodilin, e fillon nga koka

VIDEO/ Momenti tronditës kur pitoni gëlltit krokodilin, e fillon nga koka

09:39, 18/06/2019

Fotot dhe videoja e tmerrshme kanë zbuluar momentin kur një piton ha një krokodil të tërë pavarësisht përmasave të tij. Martin Muller hasi një skenë dramatike ndërsa ishte duke kaluar përmes kënetave në Mount Isa të Australisë, Queensland.

Ai postoi imazhet në faqen e Facebook ku edhe tronditi adhuruesit e kafshëve të cilët lanë mbi dhjetëra mijëra komente.

Duket qartë në foto se fillimisht pitoni ka thithur kokën e krokodilit dhe më pas plotësisht kafshën.

Trupi i pitonit kthehet në një madhësi tepër të madhe dhe është e dukshme në foto dhe njëkohësisht dallohet se pitoni teksa përpiqet të përcjellë krokodilin thuajse shqyen nofullat e tij.

Marrë nga: dailystar.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco