Del në shitje një tjetër kryevepër e Monet për 44 milionë $

Del në shitje një tjetër kryevepër e Monet për 44 milionë $

10:14, 12/06/2019

Piktura e Claude Monet e cila nuk është parë në publik për pothuajse 60 vjet pritet të shitet për 44 milionë $.

'Sotheby's London' do të titullojë pikturën e vitit 1908, ‘Zambaku i Ujit’ dhe do të shitet në serinë e veprave të artit modern javën e ardhshme.

Ajo vjen menjëherë pas shitjes së një muaji më parë të njërëj prej pikturave me vlerë 110,7 milionë $.

Kjo vepër e cila është tre metra katrore në madhësi, u ble nga një koleksionist privat në Buenos Aires në vitin 1932.

Marrë nga: dailystar.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco