VIDEO/ 102 vjeçarja hidhet me parashutë, thyen rekordin

VIDEO/ 102 vjeçarja hidhet me parashutë, thyen rekordin

11:02, 21/05/2019

Një grua e moshuar 102 vjeçare është ngjitur në një lartësi prej 4,000 metrash dhe ka realizuar ëndrrën e saj për të fluturuar me parashutë.

Irene O’Shea është parashutistja më e vjetër në moshë dhe me siguri meriton një çmim për diçka të tillë.

Dhe kjo nuk është hera e parë për të. Diçka të tillë e moshuara e ka provuar edhe 2 herë të tjera.

Herën e parë ajo është hedhur në vitin 2016-të në ditëlindjen e 100 të saj. 

ImageMarrë nga: mashable.com- Përgatiti F.H, SYRI.net 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco