FOTO/  Njihuni me 10 shtëpizat më fantastike në pemë

FOTO/ Njihuni me 10 shtëpizat më fantastike në pemë

10:49, 24/03/2019

Bota ka hyrë në ritme zhvillimi të jashtëzakonshme. Zbulimet teknologjike janë jo të pakta dhe jeta sa vjen edhe bëhet më e vrullshme. Ndaj dhe shpesh herë njerëzit tentojnë të bëhen shumë kreativë për të shijuar sadopak momente relaksi e qetësie të plotë, pranë natyrës...

Një ndër këto shpikje të mrekullueshme janë shtëpitë në pemë që dikur i ndërtonim ne si fëmijë për të luajtur ndërsa sot janë vetë arkitektët që ndërtojnë të tilla duke investuar para në projekt e ndërtim

Ndaj edhe sot në mbarë botën ekzistojnë shumë projekte të mirëfilltya arkitektonike me shtëpi të tilla të ndërtuara në pemë.

Ku do të donit ju të jetonit?

Zgjidheni të parapëlqyerën pa droje...

-Pylli i Magjepsur-British ColumbiaImage-Shtëpia Pezull e Çajit në Terunobu Fujimori

Image

-Shtëpia e Pemë e Ministrit - Tennessee

Image

-Mirrorcube, një shtëpi në pemë e maskuar nga një mori pasqyrash - SuediImage

-"Foleja e zogjve", dhoma hoteli në Suedi

Image

-Kështjella në pemë në Zvicër

Image

-Shtëpia e pemës në Foster Huntington

Image-Shtëpia në pemë, 'Pika'Image

-Një sallë çaji në Japoni e ndërtuar mbi një pemë 300-vjeçare

Image

-Treehouse Woodman në Dorset, Mbretëria e Bashkuar

Image

Marrë nga: focus.it- Përgatiti F.H, SYRI.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco