FOTO/ Zbuloni cila është domethënia e fjalës Valak

FOTO/ Zbuloni cila është domethënia e fjalës Valak

20:01, 05/02/2019

Të gjithë e njohim murgjeshën Valak e cila u shfaq si personazhi enigmatik tek filmi ‘The Conjuring 2’

Por  a keni menduar se çfarë do të thotë Valak dhe nga vjen si emër?

Valak është emri i një demoni i cili është shumë i fuqishëm. Sipas disa librave ai paraqitet si një djalë i vogël që fluturon mbi një dragua. Gjithashtu ka libra që thonë që Valak është krijuar nga bishti i gjarprit.

Pas suksesit tek filmi The Conjuring 2, Valak u shfaq dhe ishte personazhi protagonist edhe tek filmi The Nun.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco