Shkon për t’i parë filxhanin, gruaja i bën gjëmën të moshuarit

Shkon për t’i parë filxhanin, gruaja i bën gjëmën të moshuarit

20:34, 13/09/2017

Një grua e komunitetit rom është shpallur ne kërkim nga Policia e Tiranes pasi ka grabitur një banese ku kishte shkuar te shikonte filxhan.

Burimet e Policisë bëjnë me dije se më datë 12.09.2017, në Yzberisht, me anë të mashtrimit nga një shtetase rome, është vjedhur banesa e shtetasit H.L vjeç 72.

Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autores e cila akuzohet për veprat penale parashikuar nga Neni 143 i Kodit Penal.

Kjo grua ka shkuar si fallxhore dhe i është futur ne shtëpi te moshuarit me pretendimin se do i shihte filxhanin. Por kur po i bënte kafenë, ka përfituar nga rasti dhe i ka vjedhur disa sende me vlere dhe është larguar ne drejtim te paditur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Leka 14/09/2017 00:16

Mirë ia paska bërë. Në vitin 2017 të besosh akoma në përralla filxhanash ferresh e parajsash...epo paq veten në qafë

Shto koment