FOTOLAJM/ Gjenden trupat e terroristëve serbë të vrarë në tokën dardane

FOTOLAJM/ Gjenden trupat e terroristëve serbë të vrarë në tokën dardane

17:54, 25/09/2023
A+ Aa A-

Sulmi i djeshëm i një grupi terroristësh mbi Policinë e Kosovës ku mbeti i vrarë efektivi Afrim Bunjaku, ka sjellë edhe pasojat.

Në redaksinë e SYRI-t kanë mbërritur fotot e kriminelëve serbë të vrarë në shkëmbimin e zjarrit që patën me Policinë e Kosovës.

Mëngjesin e djeshëm, Policia e Kosovës u gjet nën sulmin e më shumë se 30 terroristëve serbë të armatosur deri në dhëmbë, të cilët u rrethuan brenda manastirit të Banjskës në Zveçan.

Luftimet vazhduan përgjatë ditës së djeshme dhe në orët e vona Policia e Kosovës arriti të hyjë në manastir, si dhe ka zbuluar një arsenal të madh armatimi serb. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco